Program stypendialny Młodzi w Łodzi oraz Stypendia Miasta Łodzi

Dodano dnia: 6 października 2017

1 października 2017 r. startuje rekrutacja do dziesiątej jubileuszowej edycji programów stypendialnych Młodzi w Łodzi oraz wspierająca nabór akcja promocyjno-informacyjna.

W dziewięciu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego łódzcy Pracodawcy ufundowali łącznie 200 stypendiów dla najlepszych studentów łódzkich uczelni, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 32 studentów, a z dodatkowych kursów z języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego oraz programowania skorzystało prawie 170 osób.

Natomiast uczelnie zapewnią  bezpłatne zakwaterowanie w swoim domu studenckim: UNIWERSYTET ŁÓDZKI (4 miejsca w akademiku) oraz POLITECHNIKA ŁÓDZKA (2 miejsca
w akademiku).

Ponadto firma ERICSSON sfinansuje kurs programowania dla 12 osób, firma INFOSYS kurs języka angielskiego lub języka niemieckiego dla 10 osób, Uniwersytet Medyczny kurs języka hiszpańskiego dla 10 osób, a Społeczna Akademia Nauk kurs języka japońskiego dla 15 osób.

W roku akademickim 2017/2018 swój udział w inicjatywie stypendialnej zadeklarowało 20 firm i instytucji z Łodzi i regionu. Stypendia dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują:

ABB (7 stypendiów), BSH (3 stypendia), P&G (2 stypendia), ACCENTURE (1 stypendium), AMCOR (1 stypendium), ASCO NUMATICS (1 stypendium), CORNING (1 stypendium),
GFT (1 stypendium), GSI GROUP (1 stypendium i 1 akademik), KOMFORT (1 stypendium), OBLIGO (1 stypendium), PELION (1 stypendium), ROSSMANN (1 stypendium) oraz SII (1 stypendium).

Łącznie to aż  23 stypendia!

Rekrutacja do programów stypendialnych poszczególnych Pracodawców będzie trwała
do 27 października 2017 r. (za wyjątkiem rekrutacji do programu stypendialnego firmy P&G, która zakończy się 20 października 2017 r.)

Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.

Ulotka